2017 m. gegužės 31 d. jau 7 metus buvo surengta jau tradicine tapusi lauko diena „Vietinės ūkinių gyvūnų veislės ir jų panaudojimo galimybės mažuose šeimos ūkiuose“ , kurią organizuoja LSMU GI GGIC .
Lauko dienoje buvo pristatytos nacionalinės gyvūnų veislės – Žemaitukai ir Lietuvos sunkieji žirgai, Lietuvos šėmieji ir baltnugariai bei senojo genotipo Lietuvos žalieji galvijai, vietinės šiurkščiavilnės ir Lietuvos juodgalvės avys, Vištinės žąsys, Lietuvių skalikai. Taip pat buvo eksponuojami triušiai, dekoratyviniai paukščiai, ožiukai, antys, angusų veislės galvijai.
Parodoje sulaukta gausaus lankytojų būrio : moksleivių iš Šiaulių ir Panevėžio rajonų mokyklų, ūkininkų, taip pat lauko dienoje apsilankė ir seimo nariai K.Mažeika , A.Gaidžiūnas.
Lauko dienos – parodos metu siekiama supažindinti gyventojus su gyvūnų genetiniais ištekliais bei gilinti žinias siekiant tikslingai ir tausiai juos naudoti. Lauko dienos metu siekiama suteikti galimybę renginio dalyviams, kurių interesai nukreipti į žemės ūkio sektorių, susipažinti su naujausia informacija, pasikeisti gerąja patirtimi, idėjomis, bei pažvelgti į ateities perspektyvas. Norima pabrėžti poreikio išsaugoti senąsias veisles svarbą ir paskatinti juos pradėti gaminti galutinį produktą (sūrį, sviestą, dešras ir kt.), kurio gamyba užtikrintu jų ūkio rentabilumą. Tai yra Lietuvos ūkinių gyvūnų nacionalinių genetinių išteklių išsaugojimo dalis ir švietėjiška veikla šių gyvūnų augintojams.
Saugant senąsias Lietuvos ūkinių gyvūnų veisles, saugomos ir iš senovės atkeliavusios tradicijos bei mūsų istorija. Tad norint tęsti šias tradicijas, būtina perduoti patirtį iš kartos į kartą. Svarbu pabrėžti poreikio išsaugoti senąsias veisles svarbą. Tai yra Lietuvos ūkinių gyvūnų nacionalinių genetinių išteklių išsaugojimo dalis ir švietėjiška veikla šių gyvūnų augintojams.