Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Seminaras

Content

Seminaras


Plungėje įvyko mokslinis-praktinis seminaras "Nacionalinių veisliu išsaugojimo aktualijos: Žemaitukai ir lietuvių skalikai", skirtas Raseinių žemaitukų veisimo draugijos Plungės dvare įsteigto pirmojo oficialaus Lietuvoje žirgyno (veikusio 1883-1890 m.) 130-osioms metinėms ir Žemaitukų arklių augintojų asociacijos 15-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Seminare buvo pasakojama kaip paruošti lietuvių skalikus medžioklei, kaip juos veisiant parinkti poras ir taip išsaugoti lietuviškų skalikų veislės stabilų ir sveiką genofondą. Apie tai pranešimą darė FCI nacionalinės kategorijos teisėjas Remigijus Jėčius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos mokslininkė dr. Jūratė Kučinskienė.

Apie žemaitukų istoriją, kunigaikščių Oginskių ir visuomenės dėmesį žemaitukų arkliams XIX a. – XX a. pradžioje pasakojo istorikai Vida Girininkienė (Žemaitukų arklių augintojų asociacija) ir Tomas Petreikis (Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas). Apie tai kaip žirgas suvokiamas šiandienos vartotojiškoje visuomenėje ir ką kartais iš nedėkingų savo šeimininkų žirgams tenka patirti, pasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto specialistė dr. Valė Macijauskienė. dr. Rūta Šveistienė, taip pat minėto instituto mokslininkė, kalbėjo apie žemaitukų vertinimo svarbą šiandieninėje selekcijoje. Ilgametis Vilniaus žirgyno direktorius, daug jėgų įdėjęs į žemaitukų veislės atkūrimą, Stasys Svetlauskas pateikė pasiūlymus žemaitukų veislės atkūrimo ateičiai. Renginyje buvo pristatyta ir neseniai išleista knyga „Gyvi žemaitukai – gyva Lietuva“ bei Gintaro Kaltenio knyga "Žygis žemaitukais iki Juodosios Jūros. 2000 kilometrų istorijos".

Pasibaigus pranešimams visi norintieji galėjo susipažinti su žemaitukų ir lietuvių skalikų auginimo ypatybėmis plungiškio ūkininko Vidmanto Gendvilo ūkyje. Renginį organizavo Žemaitukų arklių augintojų asociacija, Lietuvių skalikų augintojų sąjunga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija ir Žemaičių dailės muziejus.


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (3)

Seminaras Plungėje
Seminaras Plungėje
Seminaras Plungėje
Seminaras Plungėje
Seminaras Plungėje
Seminaras Plungėje