Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Viešnagė Tori žirgyne Estijoje

Content

Viešnagė Tori žirgyne Estijoje


Šių metų kovo 30 dieną LSMU Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centro vadovė Rūta Šveistienė ir vyresnioji specialistė Alma Račkauskaitė lankėsi Tori žirgyne Estijoje ir dalyvavo Estijos vietinių arklių asociacijos renginyje.

Renginio metu buvo pristatoma minėtos asociacijos veikla, praėjusiųjų metų veislininkystės rezultatai, išsamiai supažindinama su žirgų vertinimo tvarka, aktualijomis, vykdomais genetinias tyrimais. Taip pat buvo supažindindinama su Tori žirgyno istorija, insfrastruktūra, buvo galima išvysti ten laikomus žirgus. Rūta Šveistienė renginio metu pristatė žemaitukų veislės žirgus, jų išskirtines savybes, veisimo ir selekcijos tikslus atkuriant ir saugant veislę, darbo įgyvendinimo priemones, darbingumo vertinimo pasiekimus.

Vyko intensyvios diskusijos, pasikeista naudinga informacija ir praktika, kurią galima pritaikyti saugant vietinių arklių veisles Lietuvoje. Įdomu tai, kad visada buvęs valstybinis Tori žirgynas buvo perleistas į privačių savininkų rankas, tačiau dėl iškilusių grėsmių neilgai trukus vėl buvo grąžintas valstybei. Valstybė netgi skyrė dideles investicijas žirgyno infrastruktūrai atnaujinti. Taip pat buvo įdomu išgirsti, kad Estijos vietinių arklių augintojų asociacija įsigyja ir išlaiko tam tikrą skaičių licencijuotų Estijos vietinių eržilų, kurie naudojami asociacijos narių kumelių kergimui.

Estijos vietiniai arkliai išsiskiria viena plačiausių spalvų įvairove ir turi išskritinį sidabrinio kailio spalvos fenotipą. Todėl dažnai yra susiduriama su problema identifikuojant kumeliukų spalvą. Spalvų įvairovė yra tiriama atliekant išsamius genetinius tyrimus. Žemaitukų veislės žirgai taip pat pasižymi plačia kailio spalvų gama, todėl būtų įdomu ir vertinga panagrinėti šią savybę genetiniame lygmenyje.

Kolegos iš Estijos buvo pakviesti atvykti į gegužės 24 d. vyksiančią konferenciją – parodą, skirtą vietinių veislių išsaugojimui, kur be kitų veislių svečiai galės susipažinti ir su žemaitukų veislės žirgais. Tą dieną taip pat vyks žemaitukų veislės žirgų konkūro varžybos, kuriose galbūt išvysime ir Estijos vietinių žirgų.


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (7)