Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Agrobalt 2018

Content

Agrobalt 2018


2018 metų gegužės 24 dieną parodų rūmuose Litexpo Vilniuje prasidėjo kas antri metai rengiama žemės ūkio ir maisto pramonės paroda Agrobalt.

Veislinių gyvulių paviljone gyvulius eksponuoja ir LSMU Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centras. Pristatomos vištinės žąsys, vietiniai šiurkščiavilniai avinai bei ėriukai, senojo genotipo žalųjų, Lietuvos šėmųjų ir baltnugarių galvijų prieauglis ir vietinių pieninių ožkų veislės atkūrimui atrinkas ožys.

Šiais metais centras Agrobalt parodoje ypatingą dėmesį skyrė Lietuvos vietinėms pieninėms ožkoms. Praėjusiais metais buvo pradėtas šios veislės atkūrimo darbas. Centro specialistai vyko į ekspedicijas įvairiose Lietuvos vietovėse, bendravo su ožkas laikančiais ūkininkais, rinko informaciją. Pagal senose literatūros šaltiniuose aprašytas lietuviškas ožkas bei senas fotografijas atrinko panašiausias ožkas bei ožius iš skirtingų Lietuvos regionų. Šiais metais pradedamas veisimo darbas. Tikimasi, kad darbas vyks sklandžiai ir vienintelė Lietuvos vietinė ožkų veislė bus sėkmingai atkurta.

Kviečiame visus, kas dar nespėjo apsilankyti parodoje, užsukti, pabendrauti ir pasigrožėti vietinių veislių gyvuliais. Paroda dar vyks šiandien ir rytoj (gegužės 25 ir 26 dienomis).


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (13)