Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Žemaitukai tarp ištvermingiausių žirgų

Content

Žemaitukai tarp ištvermingiausių žirgų


Šių metų balandžio mėnesio 23 dieną žirginio sporto klubas „Kurtuva“ (Šiaulių rajonas) vykdė nacionalines ištvermės jojimo varžybas. Žirgai bėgo 12, 24, 30 ir 36 kilometrų distancijas. Varžybose bendra užskaita varžėsi arabų, hanoverių, ristūnų, lietuvos jojamųjų, trakėnų ir žemaitukų veislės žirgai.

36 kilometrų distancijoje nugalėjo arabų veislės eržilas Gelažis M ir Algirdė Stancelytė, antrą vietą užėmė Radviliškio rajone Baisogaloje įsikūrusiame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės institute išveistas ir užaugintas žemaitukų veislės eržilas Taifūnas su Dovile Bagvilaite, o treti liko Gintarė Grušaitė ir Baltijos hanoverių veislės kumelė Jorė.

24 kilometrų distancijoje pirmą vietą iškovojo Ugnė Ubartaitė su žemaitukų veislės žirgu Perliu, antra buvo - Jūratė Repšienė su arabų veislės žirgu Ardmore, trečioje vietoje - Meda Dapkevičiūtė su arabų veislės žirgu Paloma. Šioje distancijoje varžėsi ir LSMU Gyvulininkystes instituto raitelė Ugnė Šveistytė su žemaitukų veislės eržilu Ardu, kurie užėmė ketvirtą vietą. Žirgui tai buvo pirmos varžybos. Duetas puikiai įveikė trasą, įgavo patirties ir toliau sieks gerų rezultatų.

Tai puikiai parodo, kokie ištvermingi yra žemaitukai ir kad šie nors ir mažo ūgio žirgai yra lygiaverčiai konkurentai net patiems ištvermingiausiems arabų veislės žirgams.

Nuotraukos Aušros Griškevičiūtės


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (2)

Dovilė Bagvilaitė su Taifūnu
Dovilė Bagvilaitė su Taifūnu
Ugnė Šveistytė su Ardu
Ugnė Šveistytė su Ardu