Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Lietuviškos balandžių veislės įteisintos Europos mastu

Content

Lietuviškos balandžių veislės įteisintos Europos mastu


Lietuvos balandžių augintojų klubų asociacija 2015 metų gegužės mėnesį priimta į Europos smulkiųjų naminių gyvūnų augintojų tarpą (ENTENTE EUROPEENNE). Ši organizacija telkia ir globoja ne tik balandžių, bet ir kitų naminių paukščių, triušių, jūrų kiaulyčių, egzotinių paukščių augintojus. Asociacija tapusi nare įgijo galimybę lygiomis teisėmis dalyvauti ir konkuruoti aukščiausio lygio Europos renginiuose, įteisinti mūsų krašto balandininkų sukurtas veisles, patvirtinti jų standartų aprašymus.

Atsiradusia galimybe pasinaudota nedelsiant: lietuviškos balandžių veislės įteisintos europiniu mastu. Suvalkijos spalvotagalviai, Sūduvos baltagalviai, Vilniaus spalvotašoniai, Aukštaitijos burbuliai, Lietuvos figūriniai ir kt. – viso trylika veislių, bus žinomos plačiam balandininkų ratui, galės būti eksponuojamos parodose ir vertinamos pagal patvirtintus standartų reikalavimus.

2015 m. lapkričio mėn. Metz`o mieste (Prancūzija) vykusioje 28-ojoje Europos naminių gyvūnų parodoje dalyvavo dvidešimt keturi Lietuvos balandžių mėgėjai su 164 balandžiais. Pristatytos visos Lietuvos balandininkų išveistos balandžių veislės. Malonu buvo išgirsti sveikinimus ir vertinimus apie šį mūsų genofondo paveldą, patarimus, kurių negailėjo Europos balandžių veislių standartizacijos aukščiausio lygio specialistai Jean Henri Michel ir Jean Luis Frindel negailėjo patarimų Lietuvos balandžių augintojams. Asociacijos tikslas - sukurtų veislių genetinio fondo išsaugojimas.

Stasys Patkauskas

Lietuvos balandžių augintojų klubų asociacijos

Veislių standartizacijos ir vertinimo komisijos

pirmininkas


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (9)

Stasys Patkauskas
Stasys Patkauskas
Parodos metu  Prancūzijoje
Parodos metu Prancūzijoje
Kauno baltajuostis
Kauno baltajuostis
Kauno  drugelis
Kauno  drugelis
Lietuvos šarkelė
Lietuvos šarkelė
Lietuvos figūrinis
Lietuvos figūrinis
Sūduvos baltagalvis
Sūduvos baltagalvis
Lietuvos žuvėdrėlė (spalvotašonė)
Lietuvos žuvėdrėlė (spalvotašonė)
Vilniaus naktinis
Vilniaus naktinis