Pradžia » Naujienos » Aktualijos » Atvirų durų dienos įspūdžiai

Content

Atvirų durų dienos įspūdžiai


LSMU Gyvulininkystės institutas dalyvauja akcijoje "Atviros dienos kaime". 2023 m. gegužės 19 d. Baisogalos dvare įvyko atvirų durų diena LSMU Gyvulininkystės institute.

Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių parodomieji - šviečiamieji renginiai organizuojami nuo 2008 metų. Jų tikslas - skatinti Lietuvos senųjų gyvūnų veislių išsaugojimą ir atgaivinti senąsias mažo ūkio tradicijas bei puoselėti tautinį paveldą. Saugant senąsias Lietuvos ūkinių gyvūnų veisles, saugomos ir iš senovės atkeliavusios tradicijos bei mūsų istorija.

Visi atvykusieji galėjo susipažinti su mūsų augintiniais tiek gyvai tiek virtualiuose turuose. Surengtoje gyvoje ekspozicijoje buvo pristatyti nacionalinių veislių gyvūnai – žemaitukai, Lietuvos šėmieji, baltnugariai, senojo genotipo Lietuvos žalieji galvijai, vietinės šiurkščiavilnės avys ir vietinės ožkos. Deja gyvai nebuvo galima išvysti pas mus laikomų kiaulių bei žąsu dėl šalyje išplitusių ligų ir privalomų biosaugos reikalavimų laikymosi. Tačiau išsamius reportažus apie šiuos ir kitus gyvūnus buvo galima pamatyti paruoštuose virtualiuose turuose.

Ypatingo susidomėjimo ir populiarumo sulaukė parodos metu pristatytos žemaitukų veislės kumelės su savo kumeliukais. Visus žavėjo žemaitukų spalvų įvairovė ir kumeliukų žaismingumas. Buvo išrinktas gražiausias kumeliukas. O pasirodymą vainikavo Eglės Miknevičiūtės ir Anglelio pasirodymas aikštėje (trenerė Dovilė Bagvilaitė).

Taip pat lankytojai galėjo žaisti žaidimą - gavę lansktinuką turėjo Cibaragei padėti atlikti įvairias užduotis, susijusias su ūkiniais gyvūnais. Buvo organizuotos ekskursijos po dvarą su pačiomis įdomiausiomis jo istorijomis.

Renginio metu sulaukta ypač daug mažųjų lankytojų. Visi atvykusieji turėjo galimybę ne tik susipažinti su saugomais Lietuvos ūkiniais gyvūnais, bet ir įgyti žinių apie saugomų ūkinių gyvūnų auginimą bei panaudojimą Lietuvoje, susipažinti su išskirtinėmis jų ūkinėmis savybėmis.

Dėkojame visiems atvykusiems ir dalyvavusiems. Ypatingai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios dienos surengimo. Tikimės pasimatyti ir kitas metais.

Organizatoriai: LSMU Gyvulininkystės institutas ir Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija.

Daugiau renginio akimirkų galite rasti mūsų Facebook paskyroje: galerija


Dalintis nuoroda

     

 Galerija (19)